Uitslagen Klassieke Olympiaden ronde 2 schooljaar 2019-2020

Afgelopen maand vonden de tweede rondes van de Klassieke Olympiaden Latijn en Grieks plaats op het Gemeentelijk Gymnasium Hilversum. Op vrijdag 24 januari kwamen de beste deelnemers Latijn samen om onderworpen te worden aan de vragen over de satire van Juvenalis. Een kleine week later op woensdag 29 januari was het de beurt aan de beste leerlingen Grieks om te schrijven over de passage uit de Historiën van Herodotus. De opgaven van beide wedstrijden staan inmiddels op onze website.

Hieronder volgt allereerst de uitslag van de tweede ronde van de Klassieke Olympiaden Latijn.

Finalisten in alfabetische volgorde:

  • Koen Aarts, Augustinianum, Eindhoven
  • Bart de Waart, Stedelijk Gymnasium, Schiedam
  • Syb Wolfs, Groenewald, Stein

 

4. Mandy Luijkx Johan de Witt-gymnasium Dordrecht
5. Kirsten Elsten Markland College Oudenbosch
6. Eline van der Horst Willem Lodewijk Gymnasium Groningen
7. Ella Slot Cygnus Gymnasium Amsterdam
7. Liselot Prins Cygnus Gymnasium Amsterdam
9. Max Bertman Vossius Gymnasium Amsterdam
9. Nadia Divincenzo Bernardinuscollege Heerlen
11. Wouter Oostdijk Marnix Gymnasium Rotterdam
12. AnnaRosa Klaver Cygnus Gymnasium Amsterdam
12. Marit Sullock Enzlin Gerrit Rietveld College Utrecht
12. Jorik Roebroek Stedelijk Gymnasium Nijmegen Nijmegen
12. Fenne Bijtenhoorn Stedelijk Gymnasium Haarlem Haarlem
12. Lennard Sekeris Johan de Witt-gymnasium Dordrecht
17. Thomas Rozendaal Baudartius College Zutphen
17. Imme Voordendag Stedelijk Gymnasium Schiedam
19. Janko Wiebenga Cygnus Gymnasium Amsterdam
19. Noah Meijer Gymnasium Apeldoorn Apeldoorn
19. Tamar ten Have Huizermaat Huizen
19. Kasper Hofmeester Spinoza Lyceum Amsterdam
19. Hanna den Tex Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
24. Joey Young Augustinianum Eindhoven
25. Yvonne Dijksterhuis Cygnus Gymnasium Amsterdam
25. Arjen Achten Stedelijk Gymnasium Nijmegen Nijmegen
25. Lyke Zijlstra Etty Hillesum Lyceum Deventer
28. Ninon Gilhuis Baudartius College Zutphen
28. Laura Burema Willem Lodewijk Gymnasium Groningen
30. Floor Drost Augustinianum Eindhoven
30. Suna Kaya Gymnasium Celeanum Zwolle
30. Pieter Oostenbrug Bernardinuscollege Heerlen
30. Nikka Wichers Stedelijk Gymnasium Schiedam
34. Flore Snelder Cygnus Gymnasium Amsterdam
35. Evelien Breit Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
35. Jian Bickes Etty Hillesum Lyceum Deventer
37. Irina Kramers Gymnasium Amersfoort Johan van Oldebarnevelt Amersfoort
38. Ferris Harte Lingecollege Lyceum Tiel
38. Bodi Winkler Erasmiaans GymnasiumRotterdam Rotterdam
40. Jet Vrolijk Baudartius College Zutphen
40. Kallista Komdeur Gymnasium Amersfoort Johan van Oldebarnevelt Amersfoort
42. Eveline Ruijters Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
42. Lisa Vos Johan de Witt-gymnasium Dordrecht
44. Isis Knijff Cygnus Gymnasium Amsterdam
45. Stijn van de Pol Etty Hillesum Lyceum Deventer
46. Noortje Pulleman Marnix Gymnasium Rotterdam
46. Rune ten Berk de Boer Gymnasium Apeldoorn Apeldoorn
48. Joëlle Loekabino Johan de Witt-gymnasium Dordrecht
49. Adna Nozinovic Erasmiaans Gymnasium Rotterdam

 

De uitslag van de tweede ronde van de Klassieke Olympiaden Grieks volgt hieronder.

Finalisten in alfabetische volgorde:

  • Bram van Altenborg, Marnix gymnasium, Rotterdam
  • Eline van der Horst, Willem Lodewijk Gymnasium, Groningen
  • Ella Slot, Cygnus Gymnasium, Amsterdam

 

4. Sophie van der Linden Keizer Karel College Amstelveen
5. Kirsten Elsten Markland College Oudenbosch
5. Jasmijn Smid Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
5. Mandy Luijkx Johan de Witt-gymnasium Dordrecht
8. Koert Jansonius Willem Lodewijk Gymnasium Groningen
8. Malou Magnani Marnix Gymnasium Rotterdam
10. Niels Zwaan Het Rijnlands Lyceum Oegstgeest
11. Joost Salomons Bataafs Lyceum Hengelo (OV)
11. Ruben Zuidgeest Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
11. Camille Soels S. Adelbert College Wassenaar
14. Dori de Vriend Marnix Gymnasium Rotterdam
14. Walt Kraeger Gymnasium Amersfoort Johan van Oldebarnevelt Amersfoort
14. Marit van Dijk Johan de Witt-gymnasium Dordrecht
14. Lennard Sekeris Johan de Witt-gymnasium Dordrecht
18. Bart de Waart Stedelijk Gymnasium Schiedam
19. Jeroen Kodde Willem Lodewijk Gymnasium Groningen
19. Olivia Schalekamp Vossius Gymnasium Amsterdam
19. Chrystel Venema Willem Lodewijk Gymnasium Groningen
19. Oscar Valkering Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
23. Karlijn Verweij Stanislascollege Westplantsoen Delft
23. Salle Vonhof Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
25. Alysha Ramdhan Coornhert Gymnasium Gouda
26. Marte Koelstra Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
26. Elisa Oostenbrug Baudartius College Zutphen
26. Fabiènne van Wijk Stanislascollege Pijnacker
26. Bente Westerop, van Trinitas College Heerhugowaard
30. Ninon Gilhuis Baudartius College Zutphen
30. Emma Nielen Stedelijk Gymnasium Haarlem Haarlem
30. Mare Plantinga Gymnasium Amersfoort Johan van Oldebarnevelt Amersfoort
33. Marieke Flierman Baudartius College Zutphen
34. Zoë Kock Bataafs Lyceum Hengelo (OV)
34. Mark Lemmens Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
36. Fenne Bijtenhoorn Stedelijk Gymnasium Haarlem Haarlem
36. Milo van der Meer Gymnasium Amersfoort Johan van Oldebarnevelt Amersfoort
38. Jasmin Noori Willem Lodewijk Gymnasium Groningen
39. Jelmer Nederhof Marnix gymnasium Rotterdam
40. Nikka Wichers Stedelijk Gymnasium Schiedam
41. Lisa Wang Marnix Gymnasium Rotterdam
42. Lisa de Haas S. Adelbert College Wassenaar
43. Vinh Nguyen Quang Marnix gymnasium Rotterdam
43. June Sluijk Trinitas College Heerhugowaard
43. Dana van Lijf Erasmiaans Gymnasium Rotterdam
46. Tim de Rooij Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
46. Sara Grootjen Stedelijk Gymnasium Nijmegen Nijmegen
46. Steyn Jongbloed Marnix Gymnasium Rotterdam
49. Douwe van de Putte Cygnus Gymnasium Amsterdam

 

Wij feliciteren de finalisten van harte en danken alle andere deelnemers en hun docenten voor het enthousiasme waarmee zij aan deze editie van de Klassieke Olympiaden hebben meegedaan. Alle deelnemers zijn van harte welkom op de finalemiddag op zaterdag 28 maart in het Rijksmuseum van Oudheden. Toneelgroep Aluin zal hun Metamorfosen van Ovidius opvoeren (van 13.00 tot 14.00 uur) en Josho Brouwers zal spreken over "Atheners en Spartanen in onze hedendaagse populaire cultuur" (van 14.30 tot 15.30). Aansluitend worden de prijzen van de Klassieke Olympiaden voor jongeren en volwassenen uitgereikt.

De finalisten wensen wij succes met het voorbereiden op de finale en het lezen van de finalepensa: Latijn Juvenalis en Grieks Herodotus.

De organisatie van de Klassieke Olympiaden