In januari van dit jaar togen gymnasiasten naar het Cygnusgymnasium in Amsterdam voor de tweede ronde Latijn en Grieks. Daar werden zij gastvrij ontvangen en maakten zij de opgaven over de brieven van Plinius en Xenophons Anabasis. De organisatie was onder de indruk van de kennis en creativiteit van de deelnemers. Voor eenieder zijn de opgaven nu ook op onze website gepubliceerd en in te zien.
Hieronder volgt allereerst de uitslag van de tweede ronde van de Klassieke Olympiaden Latijn.
Finalisten in alfabetische volgorde:
- Margot Leemhuis, Praedinius Gymnasium, Groningen
- Linde Sikkenga, Stedelijk Gymnasium Breda, Breda
- Christiaan Tjong Tjin Tai, Gymnasium Haganum, Den Haag
4. | Ioan | Palsgraaf | Coornhert Gymnasium | Gouda |
4. | Bob | Hazelhorst | Gymnasium Camphusianum | Gorinchem |
6. | Emmalie | Swinkels | Willibrord Gymnasium | Deurne |
7. | Leon | Visscher | Gymnasium Haganum | Den Haag |
8. | Ella | Vogel | Johan de Witt-gymnasium | Dordrecht |
8. | Jasmijn | Bastiaansen | Zuider Gymnasium | Rotterdam |
8. | Annika | Werkman | Gymnasium Celeanum | Zwolle |
8. | Collin | Boneschansker | Gymnasium Haganum | Den Haag |
8. | Felicia | Jayawardhana | Praedinius Gymnasium | Groningen |
8. | Runa | Reuderink | Gemeentelijk Gymnasium | Hilversum |
14. | Femke | van der Klaauw | Praedinius Gymnasium | Groningen |
14. | Leonieke | Bosch | Gymnasium Celeanum | Zwolle |
14. | Seline | Witlox | Gymnasium Beekvliet | Sint Michielsgestel |
17. | Luuk | van Mierlo | Gemeentelijk Gymnasium | Hilversum |
18. | Eva | Wagener | Gemeentelijk Gymnasium | Hilversum |
19. | Evi | Krijgsman | Erasmiaans Gymnasium | Rotterdam |
19. | Herre | Roebers | Vossius Gymnasium | Amsterdam |
19. | Jari | Tacx | Lyceum aan Zee | Den Helder |
19. | Julia | Thijssen | Gymnasium Haganum | Den Haag |
23. | Ruben | Logtenberg | Gymnasium Celeanum | Zwolle |
24. | Resse | Corremans | Marnix Gymnasium | Rotterdam |
25. | Tilek | Büber | Cygnus gymnasium | Amsterdam |
26. | Aimée | Jäger | Willem Lodewijk Gymnasium | Groningen |
26. | Fee | Peters | Gymnasium Haganum | Den Haag |
26. | Laurien | Hol | Cals College | Nieuwegein |
26. | Marilou | Klaassen | Vossius Gymnasium | Amsterdam |
26. | # | # | Zuider Gymnasium | Rotterdam |
31. | Erik | Aalbersberg | Vossius Gymnasium | Amsterdam |
31. | Fenna | van Bommel | Gymnasium Amersfoort Johan van Oldebarnevelt | Amersfoort |
31. | Indra | Loef | Gymnasium Celeanum | Zwolle |
31. | Jochem | Kistemaker | Stedelijk Gymnasium Schiedam | Schiedam |
31. | Maximilian | Alakopsa | Erasmiaans Gymnasium | Rotterdam |
36. | Enique | van der Meer | Gymnasium Amersfoort Johan van Oldebarnevelt | Amersfoort |
36. | Frederieke | Tadema | OSG Sevenwolden | Heerenveen |
38. | Lise | van Steensel | Stedelijk Gymnasium 's-Hertogenbosch | s-Hertogenbosch |
39. | Thijs | Henneken | Marnix Gymnasium | Rotterdam |
40. | Peyton | Kliphuis | Gemeentelijk Gymnasium | Hilversum |
41. | Matthijs | van Zanten | Gymnasium Amersfoort Johan van Oldebarnevelt | Amersfoort |
42. | Gera | Veenema | Jacobus Fruytier Scholengemeenschap | Apeldoorn |
43. | Tom | Stroo | Cygnus gymnasium | Amsterdam |
44. | Sophie | Snip | Stedelijk Gymnasium Arnhem | Arnhem |
De uitslag van de tweede ronde van de Klassieke Olympiaden Grieks volgt hieronder.
Finalisten in alfabetische volgorde:
- Marius de Haas, Praedinius Gymnasium, Groningen
- Mette Jellema, Gymnasium Haganum, Den Haag
- Jari Tacx, Lyceum aan Zee, Den Helder
4. | Runa | Reuderink | Gemeentelijk Gymnasium | Hilversum |
5. | Séline | Witlox | Gymnasium Beekvliet | Sint-Michielsgestel |
5. | Reza | Evers | Stanislascollege Westplantsoen | Delft |
7. | Mathis | Ongenaet | College van het Eucharistisch Hart | Essen |
8. | Ioan | Palsgraaf | Coornhert Gymnasium | Gouda |
9. | Tina | Ahmed | Praedinius Gymnasium | Groningen |
10. | Lise | van Steensel | Stedelijk Gymnasium 's-Hertogenbosch | 's-Hertogenbosch |
10. | Niels | Marijnissen | Newmancollege | Breda |
12. | Fenne | Huizer | Stanislascollege Westplantsoen | Delft |
13. | Eva | Wagener | Gemeentelijk Gymnasium | Hilversum |
13. | Jente | Borst | Praedinius Gymnasium | Groningen |
13. | Laurien | Hol | CALS-college | Nieuwegein |
13. | Milou | Verploegen | Gymnasium Haganum | Den Haag |
13. | Tom | Engelen | Gymnasium Haganum | Den Haag |
18. | Jasmijn | Bastiaansen | Zuider Gymnasium | Rotterdam |
19. | Marie | Sengers | Vossius Gymnasium | Amsterdam |
19. | # | # | Zuider Gymnasium | Rotterdam |
19. | Tim | Hohlbein | Gymnasium Haganum | Den Haag |
19. | Ward | Vissenberg | ROER College Schöndeln | Roermond |
23. | Marie-Juliette | Ruiter | Gymnasium Amersfoort Johan van Oldebarnevelt | Amersfoort |
24. | Hidde | Knippenberg | Stedelijk Gymnasium Nijmegen | Nijmegen |
25. | Laura | de Klein | Stedelijk Gymnasium Nijmegen | Nijmegen |
26. | Evi | Krijgsman | Erasmiaans Gymnasium | Rotterdam |
27. | # | # | Cygnus gymnasium | Amsterdam |
28. | Enique | van der Meer | Gymnasium Amersfoort Johan van Oldebarnevelt | Amersfoort |
29. | Erik | Aalbersberg | Vossius Gymnasium | Amsterdam |
29. | # | # | OSG Willem Blaeu | Alkmaar |
31. | Bram | Sprenkeling | Trinitas College | Heerhugowaard |
31. | Fenna | Terpstra | Stedelijk Gymnasium 's-Hertogenbosch | 's-Hertogenbosch |
33. | Eva | Post | SG Het Rhedens | Rozendaal |
33. | Laurens | Peppermans | CALS-college | Nieuwegein |
35. | Bobbie | Winden van | Marnix Gymnasium | Rotterdam |
35. | Maximilian | Alakopsa | Erasmiaans Gymnasium | Rotterdam |
37. | Jelle | Berends | Gymnasium Amersfoort Johan van Oldebarnevelt | Amersfoort |
37. | Sophie | Groot Koerkamp | Erasmiaans Gymnasium | Rotterdam |
39. | Querijn | Sanson | Gemeentelijk Gymnasium | Hilversum |
40. | Lucy | Timmers | Gemeentelijk Gymnasium | Hilversum |
41. | Ella | Vogel | Johan de Witt-gymnasium | Dordrecht |
41. | Indra | Loef | Gymnasium Celeanum | Zwolle |
41. | Isis | van der Laan | Erasmiaans Gymnasium | Rotterdam |
44. | Niels | Noltes | Cygnus gymnasium | Amsterdam |
44. | Ruben | Logtenberg | Gymnasium Celeanum | Zwolle |
46. | # | # | Zuider Gymnasium | Rotterdam |
47. | Amber | Vanlerberghe | Johan de Witt-gymnasium | Dordrecht |
47. | Evelien | Lazonder | Cygnus gymnasium | Amsterdam |
49. | Jochem | Kistemaker | Stedelijk Gymnasium Schiedam | Schiedam |
49. | Willemijn | Verhoef | Kalsbeek College | Woerden |
51. | Vera | Gautier | Erasmiaans Gymnasium | Rotterdam |
Wij feliciteren de finalisten van harte en danken alle andere deelnemers en hun docenten voor het enthousiasme waarmee zij aan deze editie van de Klassieke Olympiaden hebben meegedaan. Alle deelnemers zijn van harte welkom op de finalemiddag op zaterdag 13 april in het Rijksmuseum van Oudheden.
De finalisten wensen wij succes met het voorbereiden op de finale en het lezen van de finalepensa: Latijn Plinius en Grieks Xenophon.
De organisatie van de Klassieke Olympiaden
De Klassieke Olympiaden zijn een initiatief van de Vrienden van het Gymnasium, Vereniging Classici Nederland en het Nederlands Klassiek Verbond en worden financieel bijgestaan door Addisco Onderwijs, Athenaeum Boekhandel, Eisma Edumedia, Exam.net, Hermaion, Historische Uitgeverij, Labrys Reizen, Primavera Pers, Staal & Roeland, Ta Grammata, Theatergroep Aluin en Uitgeverij P. Speciale dank gaat uit naar het Cygnusgymnasium in Amsterdam en het Rijksmuseum van Oudheden voor het beschikbaar stellen van hun ruimtes.