Uitslagen Klassieke Olympiaden ronde 2 schooljaar 2018-2019

Afgelopen maand vonden de tweede rondes van de Klassieke Olympiaden Latijn en Grieks plaats op het Gemeentelijk Gymnasium Hilversum. Op donderdag 24 januari kwamen de beste deelnemers Latijn samen om onderworpen te worden aan de vragen over de leer van Lucretius. Een week later was het de beurt aan de beste leerlingen Grieks om te schrijven over de Homerische hymne op Demeter.

Hieronder volgt allereerst de uitslag van de tweede ronde van de Klassieke Olympiaden Latijn.

Finalisten in alfabetische volgorde:

  • Eline van der Horst, Willem Lodewijk Gymnasium, Groningen
  • Hanna de Koning, Stedelijk Gymnasium, Schiedam
  • Björn de Ruiter Coornhert Gymnasium Gouda

 

4. Ella Slot Cygnus Gymnasium Amsterdam
4. Timo Hoogstrate Stedelijk Gymnasium Schiedam
6. Lennard Sekeris Johan de Witt-gymnasium Dordrecht
7. Max Bertman Vossius Gymnasium Amsterdam
7. Bente Genderen, van Coornhert Gymnasium Gouda
9. Mirjam Kortleven Jacobus Fruytier Scholengemeenschap Apeldoorn
10. Fabiènne van Wijk Stanislascollege Pijnacker
11. Mandy Luijkx Johan de Witt-gymnasium Dordrecht
12. Casper Baehr Cygnus Gymnasium Amsterdam
12. Lydia Ippel Jacobus Fruytier Scholengemeenschap Apeldoorn
14. Bram Altenborg van Marnix Gymnasium Rotterdam
14. Lena Tulner Cygnus Gymnasium Amsterdam
16. Natasja v/d Meer Stedelijk Gymnasium Leeuwarden Leeuwarden
16. Madelief van Meggelen Cygnus Gymnasium Amsterdam
18. Jynthe Plakman Vossius Gymnasium Amsterdam
19. Martin Lelarge Maerlant-Lyceum Den Haag
20. Marcus Çakmak Cygnus Gymnasium Amsterdam
21. Vince Konings Gertrudiscollege Roosendaal
22. Bart de Waart Stedelijk Gymnasium Schiedam
23. Gerben Drijfhout Willem Lodewijk Gymnasium Groningen
24. Mariza Hruska Murmellius Gymnasium Alkmaar
25. Willemijn Jansen Cygnus Gymnasium Amsterdam
25. Jelle Schneider Johan de Witt-gymnasium Dordrecht
25. Maurice Jong, de Murmellius Gymnasium Alkmaar
25. Lisa Lambert Murmellius Gymnasium Alkmaar
25. Roos Vixseboxse Bonhoeffercollege Castricum
25. Andy Wernke Emelwerda College Emmeloord
31. Levy Tolk Murmellius Gymnasium Alkmaar
32. Melvin Miao Van Maerlantlyceum Eindhoven
33. David Tromp Bonhoeffercollege Castricum
34. Tristan Boutkan Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
35. Robin Dilweg Stanislascollege Pijnacker

 

De uitslag van de tweede ronde van de Klassieke Olympiaden Grieks is anders dan andere jaren. Omdat de scores zeer dicht bij elkaar lagen, heeft de commissie besloten om een gedeelde derde plaats te hanteren (inclusief bijbehorende roem en geldprijs).

Finalisten in alfabetische volgorde:

  • Christopher van Altena, Vossius Gymnasium, Amsterdam
  • Timo Hoogstrate, Stedelijk Gymnasium, Schiedam
  • Eline van der Horst, Willem Lodewijk Gymnasium, Groningen
  • Björn de Ruiter, Coornhert Gymnasium, Gouda

 

5. Ties Leenstra Willem Lodewijk Gymnasium Groningen
5. Bram Altenborg van Marnix Gymnasium Rotterdam
7. Walt Kraeger
Stedelijk Gymnasium Amersfoort Johan van Oldebarnevelt
Amersfoort
8. Ella Slot Cygnus Gymnasium Amsterdam
9. Martin Lelarge Maerlant-Lyceum Den Haag
10. Ilse Harmers Hondsrug College Emmen
11. Laura Hanrath Bonhoeffercollege Castricum
11. Fabiènne van Wijk Stanislascollege Pijnacker
13. Natasja van der Meer Stedelijk Gymnasium Piter Jelles Leeuwarden
13. Owen Van Rooij Openbaar Lyceum Zeist Zeist
15. Lucas Buitenweg RSG Lingecollege Tiel
15. Elena Gianotten Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
17. Salle Vonhof Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
17. Ruben Zuidgeest Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
19. Hadia Khan Christelijk Lyceum Zandvliet Den Haag
19. Mandy Luijkx Johan de Witt-gymnasium Dordrecht
21. Sam Londonck Sluijk Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
21. Sacha Ruepert
Stedelijk Gymnasium Amersfoort Johan van Oldebarnevelt
Amersfoort
21. Isabel
Sterren, van der
Coornhert Gymnasium Gouda
24. Irene Schotman Stedelijk Gymnasium Piter Jelles Leeuwarden
25. Sander Berg, van den Coornhert Gymnasium Gouda
26. Philippina
Nikkels van der Veen
Marnix Gymnasium Rotterdam
27. Vincent Haaren, van Coornhert Gymnasium Gouda
28. Bart de Waart Stedelijk Gymnasium Schiedam
29. Amin Saddiki RSG Lingecollege Tiel
30. Anne Lankreijer Gemeentelijk Gymnasium Hilversum
31. Maïssae Arkoubi Marnix Gymnasium Rotterdam
32. Bram Brantjes Bonhoeffercollege Castricum
33. Alex Hanrath Bonhoeffercollege Castricum
34. Lisa Wang Marnix Gymnasium Rotterdam
35. Selma Heijdra Bonhoeffercollege Castricum

 

Wij feliciteren de finalisten van harte en danken alle andere deelnemers en hun docenten voor het enthousiasme waarmee zij aan deze editie van de Klassieke Olympiaden hebben meegedaan. Alle deelnemers zijn van harte welkom op de finalemiddag op zaterdag 6 april in het Rijksmuseum van Oudheden.

De finalisten wensen wij succes met het voorbereiden op de finale en het lezen van de finalepensa: Latijn Lucretius en Grieks Homerische hymne.

De organisatie van de Klassieke Olympiaden